Nie-Literacki blog autora powieści sensacyjnych
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

GŁÓWNA STRONA


NAPISAŁEM:

W Polskim Przekładzie:

najlepsza powiesc szpiegowska

Piąta Międzynarodówka

WOryginale:

best thriller novel

Presidents are chosen, but not elected.

best thriller novel

WikiLeaks meets Jack London's
The Assassination Bureau Ltd

best thriller novel

An Empire may fall,
but spies will live on.

THRILLING WRITERS:

how to publish book

JACK KING:

Dwukrotnie dźgany nożem
w brzuch,posiadam zielony
pas w Kyok-sul; przewoziłem
tajne przesyłki rządowe
między najwyższymi urzędnikami
państwa: Premierem, Ministrami,
Ambasadorami. Poruszanie się
korytarzami władzy, pazerności
i korupcji stało się
inspiracją moich powieści.
Piszę w dwóch językach -
angielskim i polskim,
czytam w pięciu.

Komentarze / Kontakt

Najszybciej skontaktujesz
się ze mną wysyłając maila.
Odpowiadam na wszystkie listy:
spy(MAŁPA)spywriter.com

spy bestseller
espionage bestseller
best spy thriller
ksiazka roku
dodajdo

niedziela, 16 marca 2014
Zagłębienie się w lekturze, pozwalające uciec od wszelakich dystrakcji, wyczula na niuanse językowe, i powoduje, że wchodzimy w stan, który psycholodzy porównują do hipnotycznego transu. Psycholodzy stwierdzili, że gdy pochłania nas pasjonująca lektura, tempo czytania zwalnia, lecz wzrasta rozumienie słownictwa i ukrytych znaczeń, co razem wzięte wzbogaca doświadczenie, i pozwala na głębszą, intymną relację z autorem, przypominającą żarliwą rozmowę kochanków...

Zobacz wyniki badań (j. ang.): http://ideas.time.com/2013/06/03/why-we-should-read-literature/
sobota, 28 grudnia 2013
Czytelnicy wiedzą, że dobra powieść pozwala nam przenieść się w ciało bohatera, choćby tylko na czas trwania lektury. Tymczasem... wstępne badania pozwoliły neurologom z Uniwersytetu Emory stwierdzić, że zjawisko to jest prawdziwe, i trwa niejednokrotnie nawet kilka dni po skończonej lekturze.

Pozostaje teraz przeprowadzić dokładniejsze badania: w jakim stopniu osobowość bohatera wpływa na naszą, i jak długo jesteśmy pod jej wpływem...

Szczegóły badań: http://esciencecommons.blogspot.ca/2013/12/a-novel-look-at-how-stories-may-change.html?m=1
poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Analiza tekstów ponad półtora miliona książek opublikowanych w latach 1800 - 2000, pozwoliła psychologom stwierdzić, że z upływem czasu stajemy się coraz bardziej egocentryczni.
W miarę upływu lat autorzy coraz rzadziej używają słów takich jak: dawać, obowiązek, odczuwać.... Natomiast coraz cześciej pojawiają się słowa: brać, wybierać, dostawać, itp.
Zdaniem psychologów, którzy w badaniu wykorzystali cyfrową bibliotekę Google, oznacza to, że wraz ze wztrostem nacisku na rozwój indywidualizmu, postępuje również materializm i samolubstwo...
Więcej: http://www.telegraph.co.uk/culture/books/booknews/10229133/Language-in-books-shows-how-we-have-grown-more-selfish.html
Jack King, autor thrillerów:


czwartek, 18 lipca 2013
Niejeden pisarz cierpiał na depresję maniakalną. Badacze studiujący dokładnie prace znanych pisarzy, znaleźli zależność między chorobą psychiczną i językiem pisanym. Badanie stylu, metafor, i ekspresji, pozwoliło zdiagnozować choroby psychiczne na jakie cierpieli pisarze, co z kolei pomaga prowadzić podobne badania sposobem alternatywnym do dotychczas stosowanych."

Szczegóły: http://blogs.psychcentral.com/manic-depression/2013/07/17/the-groundbreaking-link-between-mental-illness-and-literature-emily-dickinson-william-wordsworth-and-samuel-taylor-coleridge/

Moje Powieści: www.spywriter.com/pl/

czwartek, 21 marca 2013
Na aukcję wystawiono nie znany wcześniej list Oscara Wilde'a, w którym autor udziela rady początkującemu pisarzowi, zalecając aby nie rzucał dotychczasowej pracy zarobkowej, gdyż literatura nie przynosi bogactwa. W liście znalezionym w szpargałach na strychu, Wilde pisał, między innymi:

"Najlepsza literatura powstaje wówczas, gdy nie jest chlebem powszednim, a najwyższa forma litratury - poezja - nie przynosi bogactwa autorowi.

Poświęć się sztuce, a zostanie ci to spłacone, lecz żądaj aby sztuka poświęciła się tobie, a będziesz gorzko rozczarowany." Oscar Wilde

Agents of Change


czwartek, 31 stycznia 2013
Kolejne badania potwierdzają, że lektura powieści czyni nas lepszymi ludźmi.

Badania przeprowadzone w Holandii potwierdziły wyniki kilku poprzednich, z których wynika, że identyfikując się z pozytywnymi bohaterami powieści, bezwiednie przejmujemy ich postawę.

Gdy angażujemy się w opowiadaną fikcyjną historię (w przeciwieństwie do książek dokumentalnych) pozbywamy się mechanizmów obronnych, które budują wokół nas barierę czyniącą nas nieczułymi na otaczający świat. Identyfikując się z bohaterem pozytywnym odczuwamy empatię. Tym samym, jak sugerują badacze, powieść o pozytywnym przesłaniu, może mieć pozytywny wpływ na życie nasze oraz tych, z którymi się stykamy.

Badania: http://www.healthline.com/health-blogs/healthline-connects/reading-fiction-increases-empathy-013013

Jack King, autor powieści sensacyjnych:
Agents of Change, WikiJustice, The Black Vault, and The Fifth Internationale.

środa, 19 grudnia 2012
Amerykańskie ministerstwo edukacji zdecydowało obciąć z programu nauczania literaturę beletrystyczną na korzyść książek naukowych. Pojawiły się pytania jaki to będzie miało wpływ na społeczeństwo, czy należy obawiać się rozwoju niepohamowanego egoizmu?

Poniżej kilka przykładowych refleksji, w moim wolnym przekładzie.

Szkoły są po to aby uczyć, ale żeby się czegoś nauczyć należy posiadać wyobraźnię. Uczniowie powinni poznać co znaczy być człowiekiem, jak pokochać nieznajomych. Wiemy, że nauka nie kończy się wraz ze szkołą, i trwa całe życie, lecz Waszyngton myli się sądząc, że zapamiętywanie danych i faktów jest wszystkim co niezbędne do życia.

W oparciu o badania dotyczące wpływu czytania literatury beletrystycznej, naukowcy stwierdzili, że im bardziej czytelnik zanurza się w opowieść, tym większą odczuwa empatię dla bohaterów. Wzmożona empatia prowadzi do zaostrzonej zdolności postrzegania subtelnych wyrażeń emocjonalnych, takich jak strach, szczęście, itd. Czytelnicy, którzy doświadczyli wyższy poziom empatii częściej angażują się społecznie, aniżeli osoby o niskiej empatii. Zatem nie bez podstaw stwierdzić można, że lektura powieści może prowadzić do lepszego społeczeństwa...

Źródła:
http://www.nationalreview.com/articles/335520/goodbye-liberal-arts-betsy-woodruff?pg=1
http://news.blogs.wlu.edu/2012/02/21/washington-and-lee-professor-finds-that-reading-fiction-leads-to-empathy-helpful-behavior/

Piszę powieści sensacyjne: SpyWriter.com | Facebook | Twitter
niedziela, 16 grudnia 2012
Poniższe jest wynikiem badań przeprowadzonych wspólnie przez badaczy literatury oraz neurobiologów badających wpływ literatury, i w ogóle sztuki, na nasz umysł. Mój wolny przekład:

Jesteśmy neurobiologicznie przystosowani do erodowania wpływu sztuki na nasz umysł.

Nie znaczy to, że artyści nie czynią prób uczynienia sztuki nieśmiertelną.

Jesteśmy ewolucyjnie zaprojektowani tak, aby skupić się na nowych doznaniach a ignorować te już doświadczone... Kiedy umysł doznaje nowych doświadczeń, nasze ich postrzeganie jest intensywniejsze i żywsze, ale już wkrótce zainteresowanie poczyna niknąć.

Wielu pisarzy stara się przedłużyć tę intensywność zainteresowania ich twórczością. Strategia mistrzów pióra polega na spowolnieniu poznania i niegaśnięciu zainteresowania utworem.

Jak osiągnąć literacką nieśmiertelność?

Najlepiej połączyć nieznane ze znanym, balansować na granicy rzeczywistości. Nie dawać definitywnych odpowiedzi, gdyż niedomówienia powodują, że umysł aktywniej pracuje, co z kolei powoduje, że utwór dłużej pozostaje w pamięci. Bez znaczenia natomiast jest stopień skomplikowania fabuły... "

Źródło: http://www.sciencedaily.com/releases/2012/12/121213151442.htm

Piszę powieści sensacyjne. Jack King Strona Oficjalna | Fejs | Twitter
środa, 12 grudnia 2012

Uczniowie wyszli na ulice z transparentami, i śpiewem na ustach:
"Czytanie książek oczyszcza umysł."
"Książka to cichy przyjaciel."
"Czytanie jest dla umysłu czym ćwiczenie dla ciała."

Źródło: http://m.thehindu.com/life-and-style/kids/relax-read-a-book/article4184074.ece/

Jack King, autor powieści sensacyjnych: Strona WWW, Facebook, Twitter
środa, 21 listopada 2012
Profesor literatury angielskiej:

"Książki umożliwiają nam podróżowanie do dalekich krajów, przeżywanie przygód na przekór śmiertelnym niebezpieczeństwom... Lektura pozwala nam przeżyć przerażające zdarzenia, co daje nam możliwość zrozumienia nieznanych zjawisk i poszerza naszą zdolność postrzegania świata. Pozwala nam spojrzeć na odmiennie sprawy oczyma innych. Ale literatura wyzwala w nas również pragnienie zrozumienia i poznania samych siebie..."

Wolny przekład z: http://www.kstatecollegian.com/2012/11/02/national-book-lovers-day-celebrates-literature-joy-of-reading/

Jack King: WWW, FaceBook
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22